Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Pana mec. Przemysława Rosati.
Głównym Partnerem Merytorycznym Konkursu jest kancelaria SPCG, mająca już ponad trzydziestoletnie doświadczenie w reprezentowaniu swych klientów w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Prawnicy kancelarii zdobywali doświadczenie prowadząc setki spraw przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym, a także kilkaset sporów arbitrażowych przed sądami polubownymi stałymi i ad hoc. Doradztwo i reprezentacja klientów w sporach sądowych i arbitrażowych związanych ze stosowaniem rozmaitych gałęzi prawa jest jedną z głównych specjalizacji SPCG.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest Kancelaria GESSEL.
GESSEL jest jedną z wiodących kancelarii prawnych w Polsce, świadczącą usługi prawne dla firm i klientów indywidualnych. Wśród wielu specjalizacji Kancelarii istotne miejsce zajmuje arbitraż. GESSEL to doświadczony zespół ekspertów w obszarze alternatywnego rozwiązywania sporów. Praktyką Arbitrażową kieruje Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, DSc, założycielka i senior partner Kancelarii, która cieszy się międzynarodowym uznaniem jako specjalistka od arbitrażu, zdobytym podczas długoletniej praktyki, zarówno jako pełnomocnik stron w postępowaniach arbitrażowych, jak i międzynarodowy arbiter. Prawnicy z zespołu arbitrażowego doradzają klientom na wszystkich etapach procesu rozwiązywania sporów, reprezentując ich w krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych. Występują również w roli arbitrów oraz sekretarzy administracyjnych trybunałów arbitrażowych.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest Kancelaria Kubas Kos Gałkowski.
Kancelaria od lat jest wyróżniana w krajowych i międzynarodowych rankingach w zakresie postępowań sądowych i arbitrażowych. Kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych, m.in. z branży energetycznej, nieruchomości, FMCG, bankowej, finansowej czy produkcyjnej. Prawnicy Kancelarii to eksperci z zakresu postępowań sądowych i arbitrażowych, w tym postępowań grupowych, ale również prawa kontraktowego, prawa nieruchomości, prawa energetycznego, restrukturyzacji, prawa bankowego i finansowego, prawa spółek, compliance i innych.
Kolejnym Partnerem Merytorycznym Konkursu jest Kancelaria Kopeć Zaborowski.
Kancelaria Kopeć Zaborowski to grupa prawników o szerokim doświadczeniu w prowadzeniu setek postępowań spornych, w tym arbitrażowych, ukierunkowana na poszukiwanie oryginalnych i skutecznych rozwiązań dla najbardziej skomplikowanych problemów prawnych. Doradzają i reprezentują klientów polskich i zagranicznych w sporach w obszarze prawa cywilnego, kontraktowego, prawa spółek i prawa pracy, jak również w postępowaniach karnych – zarówno na etapie sądowym, jak i przygotowawczym.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy, która już od ponad 30 lat świadczy usługi prawne na rzecz polskich i zagranicznych klientów. Praktyka arbitrażowa w kancelarii jest jedną z wiodących w Polsce. Od wielu lat kancelaria i jej partnerzy zaangażowani w tę praktykę wymieniani są na czołowych miejscach przez międzynarodowe i polskie rankingi. Partnerzy zajmujący się arbitrażem są jednocześnie arbitrami rekomendowanymi przez szereg stałych sądów arbitrażowych.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr to jedna z największych polskich kancelarii prawniczych. Eksperci z zespołu rozwiązywania sporów wspierają klientów wielu sektorów gospodarki oferując m.in pełen zakres doradztwa na wszystkich etapach sporu. Mają doświadczenie w postępowaniach arbitrażowych w tym prowadzonych przed międzynarodowymi trybunałami arbitrażowymi, reprezentując polskich i zagranicznych klientów, jak również pełniąc funkcję arbitrów.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest także Kancelaria CMS.
CMS jest międzynarodową kancelarią prawniczą świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Jako jedna z największych firm prawniczych zatrudnia ponad 5000 prawników w ponad 70 miastach na całym świecie w 45 państwach na świecie. Dzięki temu klienci otrzymują wsparcie międzynarodowych zespołów oraz najwyższej jakości ekspertyzę prawną dotyczącą innych rynków, na których prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność.
W Polsce CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce – na polskim rynku działa od ponad 25 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich sektorach gospodarki.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest również Kancelaria JDP Drapała & Partners, czołowa polska kancelaria specjalizująca się w doradztwie prawnym i zastępstwie procesowym obejmującym w szczególności realizację dużych inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych, a także umów realizowanych w trybie prawa zamówień publicznych. Kierowany przez Prof. Przemysława Drapałę Zespół Postępowań Sądowych i Arbitrażowych jest jednym z największych tego typu zespołów w Polsce. Prawnicy JDP z sukcesami reprezentują klientów przed sądami powszechnymi oraz przed krajowymi i zagranicznymi sądami arbitrażowymi. Pełnią także funkcje arbitrów.
Partnerem Merytorycznym Konkursu jest Kancelaria Wardyński i Wspólnicy.
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy jest już od 1988 roku trwale zakorzeniona w życiu prawniczym w Polsce. Skupia się na biznesowych potrzebach klientów, pomagając im znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązanie najtrudniejszych problemów prawnych. Kancelaria dba o zachowanie najwyższych standardów prawniczych i biznesowych. Prawnicy kancelarii reprezentują klientów w postępowaniach arbitrażowych przed stałymi sądami polubownymi w Polsce oraz międzynarodowymi trybunałami arbitrażowymi. Pełnią też funkcję mediatorów i arbitrów.
Kancelarie Wspierające to kancelarie, w których odbywają się symulowane rozprawy arbitrażowe w trakcie etapu ustnego Konkursu. W tegorocznej edycji KAL Kancelariami Wspierającymi są: SPCG; DWF Poland; WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr; GESSEL; DZP; White & Case, CMS, Łaszczuk i Wspólnicy oraz Linklaters.
Sponsorem nagród jest Wolters Kluwer Polska – wiodący dostawca profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla krajowego sektora Legal. Celem firmy jest dostarczanie aktualnych i wiarygodnych informacji, które prawnikom z kancelarii oraz działów prawnych pomagają podejmować decyzje i osiągać sukces zawodowy. W dobie przyspieszającej digitalizacji Wolters Kluwer Polska tworzy i rozwija cyfrowe rozwiązania, szczególnie z obszaru LegalTech, jak programy LEX, LegalDesk oraz Legal Alert.
One of the sponsors of the prizes and gifts for the winners in this year’s edition of the Moot is also Wolters Kluwer Legal & Regulatory, US – International Group. Wolters Kluwer is one of the biggest global providers of information services and publications for professionals. Wolters Kluwer Legal & Regulatory, US – International Group provides legal practitioners, corporate counsel and business executives around the world with comprehensive international English-language legal information from renowned authors. With products that cross boundaries and jurisdictions, our information, insight and tools enable professionals to navigate the increasingly global aspect of law.
Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Wydawnictwo C.H.Beck.
Wydawnictwo C.H.Beck wydaje publikacje z zakresu prawa, podatków, ekonomii, literatury akademickiej, aplikacyjnej i obcojęzycznej. Wydawane książki ułatwiają pracę osobom odpowiedzialnym za: finanse, księgowość, podatki, kadry, zadania samorządu terytorialnego, BHP, zamówienia publiczne, ochronę danych osobowych, dostęp do informacji publicznej. Wydawnictwo ma w swojej ofercie również SIP Legalis oraz szkolenia. Współpraca z ponad 3 000 wybitnych specjalistów gwarantuje pewność poruszania się w ustawicznie zmieniających się przepisach prawa.
Sponsorem nagród jest Vienna International Arbitral Centre. Nagrodą Główną jest wyjazd do Wiednia i udział w konferencji Vienna Arbitration Days 2023 (VAD). VAD to jedna z najbardziej znanych i najbardziej prestiżowych na świecie konferencji dotyczących arbitrażu międzynarodowego. Co roku VAD jest okazją do spotkania przedstawicieli środowiska arbitrażowego i dyskusji o aktualnych problemach sądownictwa polubownego.